TR

Çevir:

Türkiye GİRİŞİMCİLİK ve İNOVASYON Haftası

image203

İşimiz Gücümüz !NOVASYON ...

Türkiye' de İNOVASYON denilince ilk akla gelen etkinlik “Türkiye İnovasyon Haftası”  6-9 Aralık 2017 de yoğun katılımlar ile gerçekleşti.  İNOVASYON ve GİRİŞİMCİLİĞİN nabzını tutmak üzere etkinliğe katıldık. Uluslararası konuşmacılar ve alanında lider kuruluşlardan benchmark edinme fırsatı bulduk.

Türkiye' nin ihtiyacı olan İNOVASYONEL ATILIMIN ne denli acil ve önemli olduğunu gördükçe RAM TURKEY olarak üzerimize düşen sorumlulukların arttığını gördük.

Plast EURASIA 2017 Fuarı

image204

Plastik Endüstrisinin Nabzını Tutmak için...

41 Ülkeden binlerce katılımcı ile gerçekleşen AVRASYA PLASTİK Fuarına katıldık.

Özellikle deneyim sahibi olduğumuz, otomotiv, ambalaj, kimya sektörlerinde yoğun olarak kullanılmakta olan PLASTİK MALZEMELER ve ÜRETİM TEKNOLOJİLERİ konularında kendimizi güncelledik.

Plastiğin nerede ise sınırsız esnekliği ile kullanım alanlarının daha da artacağı bir dünyaya doğru ilerlediğimizi ve üzerimize düşen görevleri gözlemledik.

VII. Satınalma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi

image205

Milli Satınalma 4.0 Teması ile Zirvede idik...

2 Aralık 2017' de Satınalma Profesyonelleri ve Yöneticileri Derneği TÜSAYDER' in Satınalma 4.0 Konsepti ile düzenlemiş olduğu Türkiye' nin en kapsamlı Satınalma Zirvesi' ne katıldık.
550 den fazla Satınalma Profesyonelinin katıldığı zirvede ; Mesleğin geleceği, Endüstri 4.0 çağında Satınalma ve Tedarik Yönetimi süreçlerinin nasıl dönüşeceği gibi birçok içerikte sunum ve paylaşımlara katıldık. 

Türkiye işletmelerinde gerek kurumsallaşma gerekse Endüstri 4.0 çağına adapte olarak GLOBAL REKABET GÜCÜNE erişme ve koruma anlamında neler yapılması gerektiğine dair notlarımızı aldık.

Türkiye' de 6.000 den fazla Satınalma Profesyonelinin buluşma platformu olan TÜSAYDER' e teşekkür ederiz.

BURSA ENDÜSTRİ ZİRVESİ 2017

image206

Metal & Sac İşleme Teknolojileri / Kalıp Avrasya / Otomasyon Fuarı

30 Kasım - 3 Aralık 2017 Tarihleri arasında gerçekleşen 2017 BURSA ENDÜSTRİ Zirvesi başlığında 25 ülkeden 410 firma katılımı ile gerçekleşen fuarı ziyaret ettik. 


Lazer teknolojisinden baskıya, sac kesimden frezelemeye, otomasyon ve dijital fabrikalar gibi çok örnekli ve teknoloji dolu bu fuar ile "çözüm üretme" misyonumuza uygun ufkumuzu genişlettik.

IV.Uluslararası Satınalma Konferansı

image207

Uluslararası Satınalma Konferansına katıldık

12 Ekim 2017 de, Türkiye' nin en büyük satınalma konferansına katıldık. ByPi / İstanbul tarafından düzenlenen ve bu yıl IV.sü düzenlenen konferansta 20 ülkeden, 500 ün üzerinde üst düzey Satınalma Profesyonelleri buluştu.

Satınalma mesleğinin global trendleri, uzmanlık alanları, kritik konular ve gelecek ile ilgili öngörüler MESLEKTEKİ GLOBAL LİDERLER tarafından deneyim paylaşımları ile aktarıldı.
Satınalmanın bir şirket için KARLILIK merkezi haline evrilmesine ve şirketlere ne şekilde destek olunması gerektiğine dair notlarımızı aldık.

MÜSİAD Bursa Toplantısı

image208

SAHA Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Hasan Büyükdede' yi dinledik

Ekim 2017 de, Bursa MÜSİAD Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Küme toplantısında SAHA Istanbul Savunma Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği-Defence & Aerospace Cluster Association Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Hasan Büyükdede bey' in değerli tecrübelerini ve paylaşımlarını dinledik.

Türkiye 'nin Savunma Havacılık ve Uzay alanındaki vizyonunu ve sanayideki gelişim ihtiyaçlarını öğrendik.   Dışa bağımlılığın azaltılması, yerlileştirme projelerine öncelik verilmesi, endüstriyel alanlarda neler yapılması gerektiği, şirketlerimizin kurumsallaşarak global ölçekli hale getirilmesi ve gelecek nesile devir teslim gibi birçok konuda mesajları ve almamız gereken sorumlulukları not ettik.  Havacılık Savunma ve Uzay sektöründeki sanayi gelişim ihtiyacında da yerimizi aldık.

BTSO / BASDEC Çalıştayı

image209

Yeni Nesil HAFİF ZIRHLI ARAÇ Çalıştayı' na Katıldık

Ağustos 2017 de, BTSO (Bursa Ticaret ve Sanayi Odası), BASDEC (Bursa Savunma Havacılık Kümelenmesi) ile SSM (Savunma Sanayi Müsteşarlığı) organizasyonu ile BTSO Konferans salonunda gerçekleşen YENİ NESİL HAFİF ZIRHLI ARAÇ Projesi Çalıştayı' na katıldık.

FNSS, KATMERCİLER, BMC, OTOKAR, ASELSAN savunma sanayi OEM lerinin proje hakkında verdikleri bilgileri ve Türkiye' nin önündeki FIRSATLARI dinleme olanağı bulduk.
Yetkin ve Milli Tedarikçi Parkı' nın ne denli önemli olduğuna dair mesajları not ettik. 

IDEF Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı

image210

IDEF - Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı' na Katıldık

Mayıs 2017 de, 13.üncüsü yapılan Uluslararası Savunma Sanayi Fuarını ziyaret ettik.

Türkiye sanayisindeki ATILIMI yakından gözlemlediğimiz fuarda özellikle ANKA, HÜRKUŞ, ATAK gibi projelere ASELSAN, ROKETSAN, FNSS, KATMERCİLER, BMC gibi Türkiye Savunma Sanayisinin devlerinin yeni projelerini gördük ve gururlandık.
Savunma sanayisindeki yoğun gündem ile Türkiye' nin kalkınmasına hizmet edecek fırsat ve işbirliklerini görüşme fırsatları bulduk.

Omid Ghamami & ByPi - SATINALMA Eğitim & Konferansı

image211

Pazarlık Stratejileri Planlaması & Toplam Maliyet Analizi

10-11 Nisan 2017 de birçok satınalma yöneticisinin katılımı ve yabancı konu uzmanlarının sunumları devamındaki Omid Ghamami' nin eğitimine katıldık.


Eğitim, Dünya’nın önde gelen Satın Alma Stratejistlerinden ve ”Pazarlık Planlamasının Kurucu Babası” ünvanına sahip Omid Ghamami tarafından etkileyici bir sunum ile gerçekleştirildi. ByPİ Satınalma Danışmanlığı tarafından Workinton - İstanbul' da düzenlenen eğitime katılarak Satınalma mesleğinin en önemli konu başlıklarını ustasından öğrenme şansını değerlendirdik.

RAM 'e > Abone Olun

Bize Ulaşın

RAM > Mesaj İletin

Bu site, reCAPTCHA ile korunur; Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Koşulları geçerlidir.

Arayın, mesaj iletin, yüz yüze görüşelim!

Şirketinizin REKABET GÜCÜNÜ artıracak çözümlere RAM İşbirliği ile kolayca erişebilirsiniz.


RAM > Gelişim ve İnovasyon Merkezi sunumu ve -şirketinize özel- HAZIRLAYACAĞIMIZ POTANSİYEL GELİŞİM projelerini paylaşalım.  Arayın, şirketinizde yüz yüze görüşelim...

RAM Gelişim ve İnovasyon Merkezi

TÜRKİYE gelişimi için ÇÖZÜM ÜRETİR !

0.543.295 2014 (GSM / WhatsApp)

Bizi SOSYAL MEDYADAN takip edin...

Linkedin I Youtube I Facebook I Instagram I Twitter